TOPlist

Benešovští policisté dopadli dalšího žháře, zapaloval kontejnery i záchody na diskotékách

Muž z Benešovska je důvodně podezřelý ze spáchání několika skutků, které se staly v prosinci loňského roku.

Vyšetřovatel mu klade za vinu, že v časných ranních hodinách zapálil prostory toalet postupně ve dvou barech v benešovské Tyršově ulici a v dalším baru na ulici Vnoučkova. Navíc měl zapálit i několik plastových kontejnerů v ulici Marie Kudeříkové a také v ulici Čechova. Celkově tak napáchal škodu, která přesáhla 57 tisíc korun. Za trestný čin poškození cizí věci mu hrozí až jeden rok odnětí svobody.

Obvinění tohoto muže ale zdaleka není konečné. Kriminalisté ho podezřívají i z dalších případů žhářských útoků. K posledním z nich došlo v dubnu tohoto roku v ulicích Antuškova a Vnoučkova, kde opět zahořely plastové kontejnery. Kriminalisté nyní sbírají důkazy. Pokud se jim podaří prokázat, že i tyto případy má na svědomí právě tento muž, jeho obvinění ještě rozšíří.

Případy žhářských útoků zaměstnávají benešovské kriminalisty už od loňského roku. Daří se jim je ale úspěšně objasňovat. Za některé skutky padlo obvinění už v lednu, kdy začal vyšetřovatel trestně stíhat šestačtyřicetiletou ženu z Benešovska. Ta měla celkem v sedmi případech úmyslně zapálit několik plastových kontejnerů na různých místech Benešova a způsobit tak desetitisícové škody na majetku města (o případu jsme informovali zde). Soud jí za to uložil trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku s podmíněným odkladem na čtyři roky.

Inzerce