TOPlist

Benešovští kriminalisté objasnili sedm let starý případ loupežného přepadení pošty

Od spáchání loupeže uplynulo už více než sedm let. Pobočku pošty v Poříčí nad Sázavou přepadl neznámý pachatel dne 7. srpna 2007. Objevil se tady kolem půl druhé odpoledne. V obličeji byl maskován šátkem, na očích měl tmavé brýle a na hlavě kšiltovku. V ruce držel střelnou zbraň, kterou dvěma pracovnicím za okénkem naznačil, aby mu vydaly peníze.

Vůbec přitom nemluvil, jen jim úzkým otvorem pod přepážkou podsunul igelitový sáček, do kterého měly vložit bankovky. Žádnou hotovost si ale nakonec neodnesl. Obě ženy totiž zareagovaly velmi pohotově a okamžitě odešly do vedlejší místnosti, kde spustily alarm. Když pachatel pochopil, že nic nedostane, z místa rychle utekl. I když se později ukázalo, že zbraň byla vlastně jen maketa, prokázaly pracovnice velkou dávku odvahy, když se zachovaly takto duchapřítomně.

Ihned po oznámení provedli kriminalisté velmi důkladné ohledání místa činu, v rámci kterého se jim podařilo zajistit také stopy DNA neznámého pachatele. Ty nechali vyhodnotit v databázi vzorků, tenkrát ještě bohužel bez úspěchu. Případ tak museli na několik dlouhých let takzvaně odložit. Zlom nastal teprve na sklonku loňského roku, kdy byly zajištěné vzorky DNA ze starých případů zpětně vyhodnocovány. V benešovském případě byla prokázána shoda, která ukázala na dvaatřicetiletého muže z Havlíčkobrodska.

Kriminalisté jej jako podezřelého zadrželi v lednu letošního roku. K činu se nakonec přiznal. Loupež měl spáchat proto, že byl značně zadlužen a potřeboval peníze, kvůli kterým páchal i podvody. Z násilného trestného činu byl ale obviněn poprvé. V současné době je vyšetřován na svobodě, za loupežné přepadení mu ale hrozí až deset let za mřížemi.

Inzerce