TOPlist

Benešovským policistům a strážníkům se podařilo společně objasnit sérii žhářských útoků

Za celkem sedm skutků obvinili ve zcela nedávné době šestačtyřicetiletou ženu z Benešovska. Trestní stíhání další podezřelé osoby budou zahajovat v nejbližších dnech.

Už od dubna loňského roku se benešovská policie potýká se sérií případů, ve kterých neznámý pachatel podpálil velké množství plastových kontejnerů na území města. Terčem jeho útoku se ale stalo také několik velkoobjemových plechových nádob na odpad, přístřešek na kontejnery, anebo dokonce toalety zábavního klubu. Požáry zakládal v různých časech a na různých místech Benešova, konkrétně v ulicích Tyršova, Čechova, Jana Švermy, Antuškova, Na Bezděkově, Ke Stadionu, Vlašimská, Nová Pražská, a také na sídlištích Spořilov a Pražská. Tady všude napáchal škodu, která už překročila více než 150 tisíc korun.

Do vyšetřování těchto případů se zapojili benešovští policisté ve spolupráci s městskými strážníky. Také díky relativně dobrému pokrytí městského kamerového systému se jim podařilo shromáždit celou řadu poznatků k možným pachatelům. Ukázalo se, že sérii útoků nemá na svědomí jedna a tatáž osoba, nýbrž jde o na sobě nezávislé jednotlivce. Případy si tak převzali do vyšetřování benešovští kriminalisté. V této souvislosti začali trestně stíhat šestačtyřicetiletou ženu z Benešovska, kterou podezřívají ze spáchání celkem sedmi skutků. Za úmyslné zapálení několika kontejnerů ji obvinili z trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví a brzy ji tak čeká soud. Na ostatních, neobjasněných případech i nadále intenzivně pracují. Nově mají podezření na další konkrétní osobu, kterou se chystají obvinit v nejbližší době.

Přestože se benešovským kriminalistům daří jednotlivé žhářské útoky objasňovat, zbývá i několik případů, ve kterých je pachatel stále neznámý. Také proto vyzývají zdejší občany k větší obezřetnosti a zároveň je žádají o pomoc a spolupráci. V této souvislosti je velmi důležité, aby si lidé více všímali svého okolí. Případný požár se totiž nakonec může dotknout každého z nás. Zatím sice hořely „pouze“ kontejnery, nikdy ale nelze vyloučit ani další možná rizika, například že se plameny rozšíří na zaparkovaná vozidla či okolní domy. Cokoliv podezřelého tak prosím okamžitě hlaste policii, pomůžete tak ochránit majetek nás všech!

Inzerce