TOPlist

Během Silvestra řešili policisté v Libereckém kraji desítky oznámení

Noc z 31. 12. 2015 na 1. 1. 2016 byla rušná, hlučná a mrazivá. Policisté v Libereckém kraji řešili jenom od půlnoci celkem 89 oznámení na tísňovou linku 158. Ta se týkala především rušení nočního klidu a narušování občanského soužití. Jednalo se o nejrůznější incidenty v rámci mezilidských vztahů jak na veřejných místech, tak i v domácnostech.

Dvě loupežná přepadení

Ve čtvrtek kolem 19. hodiny došlo také k loupežnému přepadení 55leté ženy, které zatím neznámý pachatel venku v Jiráskově ulici v Liberci strhl z ramene kabelku, se kterou po krátkém přetahování se s majitelkou uprchl. Oznamovatelku při něm strhnul na zem, protože se jí nechtěla vzdát. Žádné zranění ale naštěstí neutrpěla. Po jeho totožnosti nyní policisté pátrají.

Krátce před 20. hodinou vyjížděli policisté k druhému případu loupeže, ke kterému došlo v ulici Antonína Sovy v České Lípě. Obětí činu je 39letý muž, který byl přepaden rovněž na ulici neznámým pachatelem. Okolnosti případu nyní prověřují českolipští kriminalisté. Oznamovateli měl být odcizen mobilní telefon. I tento incident se obešel bez zranění.

Dva požáry

Před 21. hodinou přijali policisté oznámení o požáru obytného domu v Luční ulici v Semilech, kde podle vyjádření příslušníků Hasičského záchranného sboru vzplanula střecha od lampionu štěstí. Zde pak asistovali při řízení dopravy a při evakuaci 16 osob, které v důsledku požáru musely svůj domov opustit.

V Semilech hořelo i dnes krátce po čtvrté hodině ranní, a to v prodejně stavebnin v Rezlerově ulici. Vše nasvědčuje tomu, že tento požár někdo založil úmyslně. Policisté v této souvislosti již zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci. Požár, při kterém nedošlo k žádnému zranění, tu způsobil škodu za nejméně 20 000 korun.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce