TOPlist

Během silniční kontroly v Praze nalezli policisté drogy

Hlídka policistů si během služby na konci prosince krátce po půlnoci všimla vozidla tovární značky Alfa Romeo, jehož řidiče se rozhodla zastavit a zkontrolovat. Řidič i jeho spolujezdec, oba cizí státní příslušníci, se však během kontroly chovali velice nervózně, a proto u řidiče policisté provedli orientační test na přítomnost drog v těle, který byl pozitivní na pervitin a kokain. Navíc si během kontroly policisté všimli, že na zemi pod sedadlem leží několik igelitových kapslí s bílým a hnědým práškem.

Řidič spolujezdci do pusy rval drogy a chtěl, aby je spolknul

Policisté poté od spolujezdce zjistili, že do České republiky přicestoval za svými přáteli. Během toho se ale seznámil také s mužem, který řídil vozidlo. Chvíli před kontrolou spolu užili drogy a následně vyrazili do centra. Když je pak policisté zastavili, snažil se řidič spolujezdci do pusy násilím dostat kapsle s drogami a chtěl po něm, aby je spolknul. To však spolujezdec odmítl a vyplivnul je na zem, kde je pak následně policisté nalezli. Spolujezdec o drogách ve vozidle od počátku nevěděl, a proto také nebyl důvod k jeho zadržení.

Kriminalisté jednadvacetiletého řidiče obvinili ze spáchání trestného činu přechovávání a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. V této souvislosti detektivové provedli domovní prohlídky, v rámci kterých již u obviněného nenalezli žádné další drogy. I z toho důvodu je cizinec v současné době stíhán na svobodě.

Závěrem je nutno zmínit, že spolujezdec, u kterého test na drogy prokázal přítomnost pervitinu a marihuany, je pilot severoafrických aerolinek.

por. Bc. Iveta Martínková

Inzerce