TOPlist

Během silné bouřky vzali domů zatoulaného psa, majitelka si pro něj došla s kladivem v ruce

Oznámení o zaklíněném psovi, které nakonec skončilo rozbitím dveří cizího bytu, prověřovala hlídka Městské policie Zlín v pátek 24. července 2015 večer.

Krátce po půl desáté vyjížděli strážníci na sídliště Jižní Svahy, kde měli v jednom z bytů štěkat dva psi, přičemž jeden z nich měl být uvnitř zaklíněný. Hlídka MP Zlín se před domem zkontaktovala se čtveřicí přítomných osob. Dvaatřicetiletý muž přitom strážníkům sdělil, že si všimnul psa, který se zachytil za žaluzie a hlasitě vyl. Domníval se proto, že by se uvnitř mohla nacházet osoba v nebezpečí života a tak vylezl po zábradlí k pootevřenému oknu, vstoupil dovnitř, pomohl psovi a zkontroloval, že se uvnitř nikdo v nouzi nenachází. Když ale byt stejnou cestou opustil, narazil na 33letou ženu, která zde hledala svého psa. A ta právě ve vyjícím zvířeti za balkónovými dveřmi cizího bytu poznala svého ztraceného čtyřnohého miláčka, kterého předtím venčila v rozporu s příslušnou obecně závaznou vyhláškou bez použití vodítka.

Strážníci přítomné osoby poučili o tom, jak postupovat v obdobných situacích, aby se samy nevystavovaly možnému nebezpečí či postihu a pokusili se zjistit kontakt na obyvatele předmětného bytu. Tato snaha byla bohužel bezvýsledná a tak možnou majitelku psa poučili, že bude nutno věc řešit až po návratu uživatelů bytu domů. Za další tři čtvrtě hodinu bylo ale jasné, že se poučení minulo účinkem.

Došli byste si pro svého psa také takto?

Ukládám ... Ukládám ...

Krátce před půl dvanáctou přijalo stálé operační centrum oznámení, že na místě, kde předtím zakročovala hlídka MP Zlín, došlo k rozbití skleněné výplně balkonových dveří. Na místo proto vyjely hlídky městské i republikové policie.

Policisté a strážníci nalezli před domem zraněnou 33letou ženu, která o sobě prohlašovala, že je majitelkou psa. Tentokrát se pro něj vydala sama a skleněnou výplň dveří cizího bytu rozbila pomocí kladiva. Přitom si také způsobila řezné poranění na prstech a dlani, které jí musela ošetřit zdravotnická záchranná služba.

Chvíli před půlnocí se k bytu dostavila také jeho uživatelka. Ta k celé věci uvedla, že její patnáctiletá sestra nalezla psa během večerní prudké bouřky, když se choulil promočený od deště v blízkosti tamního pískoviště. Vzala ho proto domů a na druhý den měla v úmyslu vytisknout letáky, kterými by o jeho nálezu informovala majitele. To už ale teď nebylo potřeba.

Inzerce

Šetření této zamotané události, kdy se vlastně všichni snažili pomoct, ale nic nevycházelo tak, jak by mělo, si převzali kolegové z republikové policie.

Inzerce