TOPlist

Banku v pražských Vršovicích „navštívil“ lupič. Pátrají po něm kriminalisté

Ve středu, přibližně v půl druhé odpoledne přijali operátoři linky tísňového volání 158 oznámení o loupežném přepadení banky v Moskevské ulici.

Na místo okamžitě vyrazily prvosledové hlídky z řad pohotovostní motorizované jednotky a speciální pořádkové jednotky k okamžitému pátrání po pachateli.

Posléze si celou událost převzali do své kompetence specialisté stálé výjezdové skupiny a kriminalisté čtvrtého policejního obvodu.

Na papírku připravený vzkaz avizoval použití zbraně

Ti prošetřováním zjistili, že nedlouho před půl druhou přišel do banky přibližně pětapadesátiletý neznámý muž. Ten byl dle zaměstnanců oblečený do tmavé bundy, riflí a na hlavě měl černou kšiltovku.

Běžně vypadající klient si řádně počkal ve frontě, a pak přistoupil k hotovostní přepážce, kde pokladní předložil lístek, či papírek. Na něm byl zachycen text, který avizoval, že pokud „klient“ nedostane veškerou finanční hotovost, je připraven použít zbraň. A tu měl skutečně u sebe, po celou dobu třímal v levé ruce.

Na to konto mu pokladní vydala bankovky v celkové hodnotě několika desítek tisíc korun.

Lupič pak z banky odešel neznámo kam.

Kriminalisté z tohoto místa prosí širokou veřejnost o pomoc při pátrání. Pokud byste kdokoliv poznal muže zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer (viz tento odkaz pod článkem), a znal jste jeho současné místo pobytu, či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce