TOPlist

Balenou vodu vozili do Dejvic hasiči, starším lidem ji rozváželi strážníci MP Praha

Hned dvakrát vyrazili pražští hasiči na žádost magistrátu do obchodního centra Makro v Praze 5. Tam hasiči naložili na kontejnerový automobil palety s neperlivými vodami, které následně převezli do Dejvic.

Pražské Dejvice postihlo přerušení dodávek pitné vody z důvodu její kontaminace. Zhruba 500 lidí vyhledalo po střevních potížích lékařské ošetření.

Hasiči palety s vodami složili na dvorku jedné z místních škol na Náměstí Svobody. Tam si vodu rozebírali občané Dejvic.

Ředitel HZS hl.m. Prahy pan Roman Hlinovský dostal nápad a oslovil navíc společnost Coca – Cola. Ta po jednání s tímto ředitelem dodala do Dejvic bezplatně 15 palet neperlivé vody.

Starším občanům, především seniorům, kteří nemohli pro vodu dorazit osobně, ji rozváželi strážníci Městské policie Praha. Jiným seniorům zase pomohli s těžkými balíky již od „rozebíracího stanoviště“.

Jak nám řekl místní strážník okrskář, pro vodu si lidé chodili nejen na místní základní školu. Městská policie zřídila několik stanovišť, kde si ji lidé mohli odebírat. Mimo jiné na místní služebně.

Od čtvrtku již lidé v Dejvicích a Bubenči mohou pít vodu z kohoutku. Kontaminaci se vodohospodářům podařilo eliminovat.

Inzerce