TOPlist

Autor facebookových stránek, hanících práci MP Česká Lípa, prohrál první soudní spor

Ne jeden ze čtenářů Policejního deníku již na Facebooku mohl narazit na stránky „Městská Policie Česká Lípa neoficiálně informační“. Vede je Karel Šiktanc. Muž, který má osobní spory s vedoucím oddělení pro přímý výkon služby českolipské městské policie Jiřím Pachovským. Autor stránek v současné době prohrál svůj první soudní spor.

Šiktanc zastává na Facebooku jakéhosi stínového vůdce strážníků, nicméně stránka opakovaně haní práci městské policie. Podle soudního verdiktu neinformoval Šiktanc na serveru o Pachovském pravdivě, proto dostal v trestním příkazu za přečin pomluvy půlroční podmínku.

Právě vedoucí oddělení pro přímý výkon služby českolipské městské policie Jiří Pachovský podal na autora stránek trestní oznámení za to, že na Facebooku zveřejnil text mimo jiné s informacemi, že mu Pachovský s manželkou měli vyhrožovat. Podle rozhodnutí soudu k ničemu takovému nedošlo a autor stránek musí strážníkovi uhradit odškodné ve výši 10 tisíc korun. Obdobný spor čeká autora FB stránek ještě minimálně jednou. Českolipská radnice na něj totiž podala žalobu kvůli údajnému poškození pověsti Městské policie Česká Lípa. Podle radnice stránky Šiktance obsahují mnoho nepravd a obvinění, která se nezakládají na pravdě.

V jednom z příspěvků Šiktanc na Facebooku například informuje o tom, že strážníci dostávají prémie za vyšší počet vybraných pokut, což podle radnice není v žádném případě pravda.

Inzerce