TOPlist

Automobil vjel na Náchodsku rovnou do řeky

K velmi mokré dopravní nehodě vyjeli policisté s hasiči včera dopoledne do Bělovsi v Náchodě. Majitel osobního automobilu Škoda Fabia na linku 158 o půl osmé ráno totiž nahlásil, že mu jeho vůz samovolně sjel do řeky, kde se potopil až na dno.

A jak k havárii došlo? Muž vypověděl, že otevřel garáž a svůj automobil z ní jako vždy vystrkal. Jenže pak se mu nezajištěný vůz rozjel a než se majitel vzpamatoval, skončil přes silnici v chladné vodě.

Ze dna auto dostávali hasiči

Utopený vůz musel během dne vyzvednout z říčního dna za pomoci techniky hasiči, mezitím mohl majitel zpytovat svědomí, proč automobil řádně nezajistil. Sice policistům vypověděl, že stejným způsobem vyjíždí s autem již desítky let a nikdy se nic nestalo, zákon však hovoří jasně, řidič musí automobil řádně zajistit proti samovolnému pohybu. Na silnici, kterou auto bez řidiče křižovalo, mohl v té době projíždět cyklista nebo procházet nějaký chodec.

Policie na místě provedla řidičovu dechovou zkoušku na alkohol s negativním výsledkem, k úniku provozních kapalin dle hasičů nedošlo, hmotná škoda na vozidle byla předběžně odhadnuta na 50.000 korun. Dopravní nehodu policisté vyřešili na místě uložením blokové pokuty.

por. Mgr. Eva Prachařová

Inzerce