TOPlist

Automobil porazil sloup a vyjel ze silnice, k řízení se na druhý den přiznal majitel vozu

Na silnici 237 u obce Srbeč na Rakovnicku, havarovalo v noci na 20. ledna osobní vozidlo VW Passat.

Vůz jel po silnici od Srbče směrem na Hřešice. U Spáleného rybníku vůz narazil do telefonního sloupu, následně vyjel ze silnice a havaroval do svahu. Na místo zamířily hlídky OO PČR a DI PČR Rakovník, o pomoc byla požádána také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Slaný.

Ve vozidle měli cestovat 4 lidé. Všichni ale o sobě tvrdili, že jsou jen cestující, že nikdo z nich neřídil. Přivolaní hasiči zajistili místo dopravní nehody.

Škoda byla vyčíslena na 130 tisíc korun. Příčinou nehody mělo být nepřizpůsobení rychlosti. Silnice byla na několik hodin uzavřena.

Následující den se na Policii ČR dostavil majitel vozidla VW Passat, který doznal, že vozidlo v inkriminovanou dobu řídil. Po nehodě však zazmatkoval a z místa utekl. Kvůli k časové prodlevě nebylo možné vyloučit požití alkoholických nápojů před, či během jízdy.

Vzhledem k tomu, že došlo k poškození obecně prospěšného zařízení (telefonní sloup) a tuto dopravní nehodu šofér bezprostředně nenahlásil PČR, dopustil se přestupkového jednání podle zákona č. 361/2000 Sb. Sedmadvacetiletý muž z okresu Kladno bude oznámen příslušné obci s rozšířenou působností k projednání tohoto přestupku.

Inzerce