TOPlist
Inzerce

Autobus sjel do potoka a zůstal zaklíněný o strom

Včera kolem 13:30 hodin došlo na silnici číslo III/25374 kousek před křižovatkou na Velké Chvojno a Žďár k dopravní nehodě autobusu. Řidička dostala na zasněžené vozovce při průjezdu zatáčkou smyk a vyjela vlevo mimo komunikaci, kde autobus částečně přepadl na bok do potoka a zůstal zaklíněný o strom. Řidička, jejíž dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, nebyla zraněna. V době nehody byl jediným pasažérem nezletilý chlapec mladšího školního věku, který seděl v zadní části autobusu na pravé straně.

Maminka ho opakovaně nabádala, aby se pokaždé při jízdě v autobusu poutal bezpečnostním pásem a syn odpovědně poslouchal její rady, i když cestoval sám. Při převrácení autobusu zůstal připoután na sedadle a díky tomu nepropadl levou stranou do potoka. Chlapec se tak sám ještě před příjezdem hlídky dostal nezraněný ven z autobusu.

Je příkladem pro všechny cestující, kteří podceňují možná rizika a při jízdě v prostředcích hromadné dopravy se nepoutají bezpečnostními pásy. Jen díky odpovědnosti chlapce a správné výchově rodičů, kteří ho poučili o nutnosti poutání, se nehoda obešla bez zranění.

Inzerce