TOPlist

Auto zůstalo po nehodě u Psár viset ze srázu, řidiče vyprostili hasiči

Na silnici mezi Psáry a Jílovým u Prahy na Praze západ došlo v neděli odpoledne k havárii osobního automobilu. Řidič vozu ze zatím neznámých příčin vyjel mimo silnici, kde se převrátil na střechu a zůstal „viset“ nad srázem.

Na místo nehody vyjela ihned posádka RLP ZZS Středočeského kraje ze stanoviště Jesenice, jednotka HZS SČK ze stanice Jílové u Prahy, hlídka Obecní policie Jesenice a hlídky OO PČR a DI PČR.

Hasiči vyprostili zaklíněného řidiče dveřmi, které se jim za pomocí hydraulického rozpínáku podařilo otevřít. Zraněný muž skončil v péči ZZS, která ho přepravila na fotbalové hřiště v obci Psáry. Zde přistál přivolaný vrtulník LZS Kryštof 01. Muž byl následně letecky transportován do nemocnice.

Orientační dechové zkoušky nebyl muž, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, schopen se podrobit. Lékaři mu proto v nemocnici odebrali krev. Dle některých svědků totiž vyrazil na silnici přímo z restauračního zařízení.

Provoz byl v místě nehody řízen kyvadlově. Po vyšetření nehody ze strany PČR byl na místo přivolán automobilový jeřáb HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany. Pomocí jeřábu bylo vozidlo postaveno zpět na kola a vytaženo na silnici.

Policie nehodu dále vyšetřuje.

Inzerce