TOPlist

Auto srazilo na dálnici D1 muže, který pomáhal cizí ženě s výměnou pneumatiky

Na 19. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno došlo v neděli ráno k vážné dopravní nehodě.

Řidička osobního vozu zde zastavila kvůli defektu. U ženy v nesnázích zastavil také řidič dalšího osobního vozu, který nabídl svou pomoc. Muž šel umístit na dálnici výstražný trojúhelník. Když se vracel zpátky, přijelo k místu osobní vozidlo Škoda Octavia, které nabouralo do odstaveného vozu s defektem. Odstavený vůz byl nárazem odmrštěn, přičemž porazil ochotného muže.

Na místo vyrazila okamžitě jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Říčany, jednotka dobrovolných hasičů ze Senohrab, povolány byly posádky RZP a RV ZZS Středočeského kraje a k nehodě vyrazily hlídky dálničního oddělení PČR Mirošovice. O pomoc byl požádán vrtulník LZS Kryštof 01 z Prahy.

Jako první dorazili na místo profesionální hasiči z Říčan. Ti také poskytli sraženému muži první pomoc. Jeho zdravotní stav byl vážný a záchranáři ho museli po svém příjezdu uvést do umělého spánku. Policisté dálnici ve směru na Brno zcela uzavřeli. Před místem nehody se proto vytvořily několikakilometrové kolony.

Zraněný muž byl letecky transportován do jedné z pražských nemocnic. Na místo nehody dorazili kriminalisté, kteří střet, společně s dálničními policisty, vyšetřují.

Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a zajistili místo dopravní nehody. Po více než hodině mohla být dálnice opět zprůjezdněna, alespoň tedy odstavným a pravým jízdním pruhem.

Inzerce