TOPlist
Inzerce

Auto narazilo u Slaného do svahu a začalo hořet, zaklíněnou posádku vytáhli svědci nehody

Na komunikaci I/7 poblíž Slaného došlo v noci na sobotu k havárii osobního automobilu.

Osobní vůz jel od Loun směrem na Prahu, kdy chtěl řidič sjet na sjezdu na Mšec a Slaný. Poté, co řidiče pravděpodobně přemohl mikrospánek, vyjel mimo silnici a čelně narazil do svahu. Auto navíc začalo po nehodě hořet.

Oba zaklíněné členy posádky vyprostili pohotoví svědci, mimo jiné řidič polského kamionu, který u nehody zastavil a vše ohlásil na tísňovou linku.

Na místo vyrazily jednotky HZS Středočeského kraje ze stanic Slaný a Kladno, posíleny jednotkou dobrovolných hasičů ze Zlonic. Na místo vyrazily také posádky RZP a RV ZZS ASČR, a to společně s hlídkami OO PČR a DI PČR. K nehodě záchranáři povolali také vrtulník LZS Kryštof 01 z Prahy.

Policisté silnici obousměrně uzavřeli, a to kvůli přistání vrtulníku LZS. Hasiči poskytli oběma osobám předlékařskou pomoc a předali je do péče ZZS. Hasiči také uhasili počínající požár v motorové části pomocí vysokotlakého proudu vody.

Jedna osoba byla transportována do nemocnice letecky, další pak pozemní posádkou. Přesné příčiny a okolnosti nehody policisté nadále vyšetřují.

Inzerce