TOPlist

Asi ho tlačily boty, tak si vybral na chodbě cizí

Zřejmě nepohodlné vlastní boty zapříčinily, že se muž (33) rozhodl pro výměnu „obutí“ a stal se tak důvodem oznámení pozorného muže (45).

 

Ten strážníkům telefonicky oznámil, že se po jejich bytovém domě v centru Pardubic pohybuje neznámý muž. Oznamovatel měl podezření, že krade boty ostatních nájemníků, které nejsou uschovány v bezpečí bytů. Na místo byli okamžitě vysláni strážníci a výjezdová hlídka. Oznamovatel projevil značnou dávku odvahy, když podezřelého muže sledoval až k průchodu do ulice Štefánikova, kde je oba kontaktovali strážníci.

Další vývoj událostí dal za pravdu volajícímu. Podezřelý muž se totiž strážníkům přiznal ke krádeži bot, které měl na sobě. Jednalo se o boty známé značky se třemi pruhy. Uvedl, že ukradené boty si obul a svoje vyhodil do popelnice před domem. Na místo byla přivolána policie, která si muže převzala k zadokumentování další majetkové trestné činnosti.

Těžko říci, zda se muži tento „kousek“ vyplatil, každopádně pozorný muž byl strůjcem toho, že ukradené boty nalezly svého právoplatného majitele.

 

Lenka Uskobová

Preventivní a informační služba
Městská policie Pardubice

Inzerce