TOPlist

Arogantní řidič chtěl policistům odjet od silniční kontroly, hlídka nakonec musela užít donucovacích prostředků

Rychle jedoucího vozidla Audi si v sobotu odpoledne všimli policisté z OHS Praha IV. na Jižní spojce.

Ve chvíli, kdy řidič spatřil policisty, kteří jej vyzývají k zastavení, velmi razantně přejel přes všechny tři jízdní pruhy a sjel z Jižní spojky do ulice V Podzámčí, směrem na Krč. V tu chvíli už policistům vyrazily na pomoc další hlídky OHS Praha IV. a PMJ Praha. Muž následně zastavil v křižovatce, poblíž sjezdu z Jižní spojky.

Policisté zjistili, že vůz má dílčí technické problémy. Na to konto chtěli řidiči uložit blokovou pokutu. V tu chvíli však začal muž hlídku častovat vulgárními výrazy a s pokutou nesouhlasil. Zasahující hlídka proto muži řekla, že věc postoupí do správního řízení.

Na toto muž odpověděl, že „na jejich pi**viny nemá čas, nenechá se zdržovat a odjíždí“. Policisté ho opakovaně vyzývali, aby setrval na místě. Když se chystal nasednout do svého vozu, vyzvali ho policisté v souladu se zákonem s tím, že v případě neuposlechnutí výzvy budou z jejich strany užity donucovací prostředky. Ani na toto však muž nereagoval a nasedal do svého vozu s tím, že se chystal odjet.

Policisté proto muže za užití donucovacích prostředků omezili na osobní svobodě a převezli ho na místní oddělení. V současné době je podezřelý z přestupkového jednání – neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Vzhledem k tomu, že jeho vozidlo tvořilo v místě překážku pro ostatní dopravu, bylo rozhodnuto o jeho odtahu.

Inzerce