TOPlist

Arogantní muž z Broumova má na krku obvinění z loupeže

Jen pár hodin stačilo policistům k dopadení 36 letého agresora z Broumova, který v Polici nad Metují bezdůvodně napadl mladého muže a sebral mu mobilní telefon. Podle výpovědi dalších osob přítomných incidentu, se mu zpočátku nelíbilo, že se na něj napadený „dívá“. Policie poté pak 23. 12. 2015 jeho jednání ohodnotila jako trestný čin loupeže a jemu nyní hrozí dvou až osmiletý trest odnětí svobody.

Díval se, tak přišel „trest“

V pondělí 22. prosince 2015 okolo sedmé hodiny večer ke skupince mladých lidí na autobusovém nádraží v Polici nad Metují přišla trojice mužů a jeden z nich, již zmíněný 36letý muž z Broumova, je začal vulgárně slovně napadat. Pak jeho agrese vyvrcholila i ve fyzický útok proti jednomu z přítomných mladíků. Při potyčce mladému muži vypadl z ruky mobilní telefon, který zvedla a dala k sobě do kapsy kamarádka. Když to agresor uviděl, pod pohrůžkou násilí jí telelefon přinutil vydat, se slovy, že je mobil jeho. Hned poté zašel telefon prodat do nejbližší restaurace a peníze získané jeho prodejem ještě téhož večera propil.

Jenže hned po napadení po násilníkovi policisté rozjeli pátrání a už následujícího rána si pro něj náchodští kriminalisté přišli. Díky rychlému pátrání se policistům podařilo zajistit jak agresora, tak i mobilní telefon a ještě před Vánocemi ho vrátit majiteli. Jen nový kupec přišel zkrátka. Vydanou tisícikorunu za zánovní Samsung Galaxy A5 bude muset vymáhat na útočníkovi, policistům musel mobil samozřejmě vydat zdarma.

Agresor taky dostal nadílku. Radost z ní ale mít nemohl…

Napadený mladík si tak bude moci se svými blízkými popřát hezké svátky a dárky pod stromek svým vlastním telefonem, agresor dostal nadílku od policistů v podobě zahájení trestního stíhání pro loupež s možným trestem odnětí svobody v délce dvou až osmi let.

por. Mgr. Eva Prachařová

Inzerce