TOPlist

Anonym na Lomnicku vyhrožoval výbuchem u ministerstva financí

Ve čtvrtek minulý týden deset minut po půl sedmé večer oznámil mužský hlas na linku 158 z veřejného telefonního automatu na Lomnicku, že „zítra vybouchne před ministerstvem financí bomba“. Policisté na toto zlomyslné volání okamžitě reagovali a začalo intenzivní šetření. Na místě, odkud někdo volal, byli lomničtí policisté za pár minut. Na základě získaných poznatků prověřili okolnosti události a během dvou hodin zadrželi podezřelého muže, který byl pod vlivem alkoholu. Daná zpráva si přesto vyžádala neprodlený zásah dvou desítek policistů v Praze v prostranství uvedeného objektu.

Důvodem byl schválený zákon o EET

Věc si převzali semilští kriminalisté a pachatel se k předmětnému činu doznal a svého jednání litoval. Důvodem jeho chování byla zveřejněná informace o schválení zákona o elektronické evidenci tržeb, která ho velmi rozladila. Podezřelý byl obviněn z přečinu šíření poplašné zprávy, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. Stíhán je na svobodě.

Letos už druhý případ

V letošním roce je to v rámci Libereckého kraje druhý případ, který byl kvalifikován jako šíření poplašné zprávy. První se stal v lednu na Českolipsku.

Podobných případů bylo v loňském roce v Libereckém kraji evidováno deset. Po dvou případech na Českolipsku a Jablonecku, v Semilech jeden a nejvíce případů evidovali policisté v Liberci, a to pět.

por. Petr Kmínek DiS.

Inzerce