TOPlist

Anonym hrozil bombou na Hlavním nádraží v Praze

Policisté museli v neděli večer řešit anonymní oznámení o uložení bomby na Hlavním nádraží.

V půl osmé večer přijal operátor tísňové linky anonymní oznámení, které bylo učiněno skrze veřejný telefon v Praze 4, že je v budově Hlavního nádraží uložena bomba. Na místo proto vyrazili policisté, kteří rozhodli, že se bude muset celé nádraží evakuovat a provést pyrotechnická prohlídka. Také bylo rozhodnuto, že soupravy metra linky C nebudou ve stanici Hlavní nádraží zastavovat a budou pouze projíždět.

Následná pyrotechnická prohlídka, která se týkala i všech vlaků, které stály na nádraží, byla negativní, proto bylo celé opatření ukončeno ve 22 hodin.

Ještě během noci policisté zadrželi třicetiletého muže, který je podezřelý z toho, že bombu nahlásil. Ten je nyní podezřelý z trestného činu šíření poplašné zprávy, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Zadržený muž skončil v policejní cele.

Závěrem nutno zmínit, že pražská policie v souvislosti s událostmi minulých dnů v Evropě, v žádném ohledu nepodceňuje oznámení učiněná nejen prostřednictvím tísňových linek. Veškerá tato oznámení vždy velice pečlivě vyhodnocujeme a přijímáme adekvátní bezpečnostní opatření.

por. Bc. Jan Daněk

Inzerce