TOPlist

Akce „úklid“, policisté na Karlovarsku se zaměřili na motorkáře

Akce úklid, tentokráte zaměřená především na neukázněné motorkáře a řidiče čtyřkolek. V neděli 3. 4. od 11 do 18 hodin probíhalo v okolí Perninku, Nové Role a Nejdku opatření, na kterém se podílelo na 12 policistů.

Jejich kontrola směřovala především na řidiče motorek a čtyřkolek a to jak na silnici, tak i mimo ni. Neukáznění řidiči jezdí v místech, kde je to zakázáno např. v lesech či lesním porostu. V rámci tohoto opatření se policisté také zaměří na pátrání po hledaných osobách, po pachatelích krádeží dřevní hmoty z lesních porostů, po věcech pocházení z trestné činnosti nebo také po osobách spojených s nelegální migrací v příhraničí.

Zjištěno pět přestupků

V rámci opatření bylo zjištěno 5 přestupků, z toho 1 řidič byl pod vlivem drog a jedna řidička měla neplatnou technickou prohlídku. Všechny ostatní zkontrolované motorky i čtyřkolky měli své doklady v pořádku a při řízení vozidla se nedopustili žádného přestupku.

Při projíždění lesních porostů byly patrné stopy po pneumatikách motorek. Vzhledem k tomuto zjištění není tato akce poslední a v kontrolách se bude nadále pokračovat.

nprap. Mgr. Kateřina Böhmová

Inzerce