TOPlist

Agresivní Rumuni uráželi dívku, když se jí zastal bratr, zkopali ho a bodli nožem

V neděli krátce před třiadvacátou hodinou policisté reagovali na oznámení o konfliktu na Karlově náměstí v centru Prahy, kde měla agresivní dvojice nejprve slovně napadnout oznamovatelku a poté fyzicky zaútočit i na jejího bratra.

O pravdivosti tohoto oznámení se policisté přesvědčili již při příjezdu na místo. Jeden z mužů totiž ještě stále útočil na poškozeného a druhý z dvojice se dal před policisty na útěk. Muži zákona proto okamžitě zakročili proti stále útočícímu muži a druhého zadrželi na útěku nedaleko místa incidentu.

Napadený jednadvacetiletý mladík během agresivního útoku utrpěl zranění způsobená údery pěstí a kopanci směřovanými do horní poloviny těla a hlavy. Kromě toho mu ale navíc jeden útočníků způsobil i bodné zranění, a proto musel být poškozený okamžitě převezen do nemocnice.


Inzerce

Policisté u obou zadržených provedli orientační dechovou zkoušku, která u pětadvacetiletého cizince naměřila téměř dvě promile a u osmadvacetiletého muže téměř jeden a půl promile alkoholu v dechu.

Oba zadržení, rumunsky hovořící agresoři, jsou nyní podezřelí ze spáchání trestného činu těžké ublížení na zdraví, a to minimálně ve stádiu pokusu. Nicméně kriminalisty nyní čekají výslechy všech zúčastněných aktérů, které by měli blíže osvětlit vznik a průběh incidentu, což samozřejmě bude důležité pro další vývoj trestního řízení.

Na závěr je nutno zmínit, že s ohledem na brutalitu útoku se lze důvodně domnívat, že bez včasného příjezdu policistů na místo by měl útok zřejmě mnohem závažnější, ne-li fatální následky.

Inzerce