TOPlist

Agresivní muž napadal v nemocnici zdravotníky

V pondělí 11. ledna přijali policisté po osmé hodině večer na tísňové lince 158 oznámení, že je v třebíčské nemocnici ošetřován pacient, který je značně agresivní. Na místo tedy vyjela policejní hlídka situaci prověřit.

V době příjezdu policistů se muž zklidnil a nechoval se násilně. Policisté tedy prováděli šetření, v kterém zjistili, že se jedná o sedmatřicetiletého muže ze Žďárska, který byl ošetřován v souvislosti se zraněním na hlavě. Muž byl pod vlivem alkoholu.

Vzhledem k jeho zraněním bylo nutné, aby podstoupil vyšetření. A právě tehdy muž začal být opět agresivní. Do zdravotníků, kteří ho ošetřovali, strkal a snažil se je napadnout. Policisté agresivnímu muži v násilném jednání zabránili a vyšetření proběhla za jejich asistence. Policisté učinili opatření a dohlíželi, aby opilý muž zdravotníky nemohl fyzicky napadnout.

 

Skončil na záchytce

Muž se ale stále choval agresivně a odmítal jakkoli spolupracovat. Po vyšetření byl proto zdravotnickou záchrannou službou převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Při převozu zdravotníkům opět asistovali policisté a zajišťovali jejich bezpečnost.

Provedené dechové zkoušky nebyl muž schopen. Napadání zdravotníků policisté dále šetří, v současné době jako přestupek proti občanskému soužití.

por. Bc. Jana Kroutilová

Inzerce