TOPlist

Agresivní muž neunesl rozchod a svou bývalou partnerku fyzicky napadal

Muž nezvládl rozchod s přítelkyní a tak ji začal fyzicky napadat. Násilný čin se odehrál v neděli chvíli po půlnoci na Holešovsku ve Zlínském kraji. Násilník se dopustil hned sedmi trestných činů. Krátce po incidentu muže zadrželi holešovští policisté.

V neděli krátce po půlnoci jednadvacetiletý muž vylákal před holešovské kino svou o rok mladší bývalou přítelkyni pod záminkou, že s ní chce mluvit jeho kamarádka. Když mladá žena zjistila, že tam kamarádka není, chtěla odejít. Muž ji v tom ale násilně bránil. Fyzicky ji začal napadat, kopal ji, fackoval, vulgárně nadával a poté ji násilím odtáhl do vedlejší uličky. Žena ho prosila, aby ji pustil, on však v napadání pokračoval. Pevně ji držel a pak jí z kapsy ukradl telefon s platební kartou. Následně se mu vytrhla a snažila se utéct domů. On ji však po cestě několikrát dostihl. Znovu ji začal bít do obličeje a sprostě urážet. Těsně před jejím bydlištěm ji chytil a z kabelky jí ukradl klíče od bytu. Poté ji i přes její odpor vtáhl dovnitř. V chodbě bytu ji kopl do hlavy tak silně, že upadla na zem. Ze strachu utekla do obýváku a zamkla se. Rozzuřený mladík ale rozbil skleněnou výplň dveří a odemkl si. Ona proto utekla do dalšího pokoje, kde se opět zamkla. Aby zamezila rozbití i těchto dveří, rezignovala a raději se vrátila do obýváku. Mezitím si agresor vzal z kuchyňské linky nůž s dlouhou čepelí a začal jí vyhrožovat zabitím. Nůž jí při tom přiložil téměř k obličeji. Poté začal křičet, že zabije nejprve ji a pak i sebe.  Jakmile uslyšel zazvonění domovního zvonku, utekl oknem.

Žena skončila v nemocnici s modřinami v obličeji a zlomeninou nosní kosti.

Krátce po tomto incidentu muže zadrželi holešovští policisté. Hned druhý den proti němu zahájili kroměřížští kriminalisté trestní stíhání. Pachatel nyní čelí obvinění z trestných činů, a to loupež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, výtržnictví, omezování osobní svobody, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví a nebezpečné vyhrožování. Podle zákona mu hrozí až desetileté vězení.

Zdroj: AKTU.cz

Zdroj: AKTU.cz

Inzerce