TOPlist

Pět dní policisté střeží usedlost Šatovka. Zadrželi několik squatterů

Několikátým dnem obléhají policisté usedlost Šatovka. Na střechu budovy tady vylezlo několik osob bez domova, které chtěly vybudovat z chátrající usedlosti komunitní centrum. Před policisty, kteří v budově zasahovali na popud městské části Praha 6, uteklo několik z nich na střechu.

Po celou dobu jsou podporování svými soukmenovci, kteří se pohybují v okolí usedlosti. To sebou nese řadu problémů. Například okupovali soukromý pozemek, kdy se tohle nelíbilo majitelům, kteří na ně v noci s baterkami a se psem vyběhli. Konflikt musela řešit až policie, kdy policisté dali za pravdu majitelům. Při vyklízení pozemku, pak jeden ze skupiny začal hanlivě urážet majitelku pozemku. To také začala řešit policie a muž bude vše vysvětlovat správnímu orgánu. Nepomohla mu ani chabá a trapná omluva před manželem poškozené.

Policisté po celou dobu musejí místo hlídat, protože se skupina podporovatelů snaží do budovy dostat. Při tom porušují zákony a nerespektují výzvy policistů. Proto byl dnes v noci zajištěn jeden z můžu. Nerespektoval pokyny policistů, aby nepřekračoval vymezený prostor. Policistům se pak podařilo ještě zajistit osobu v pátrání, která se pokusila do budovy proniknout. Jde o Řekyni, která byla v pátrání vyhlášeného soudem.

Na střechu aktivisté vylezli v pátek v noci. Tři z nich ze střechy už slezli, podle policie bych jich na střeše mělo být ještě sedm. Toto číslo se může aktuálně ještě změnit.

 

 

 

Inzerce