TOPlist

Kriminalisté na Jihlavsku dopadli výrobce pervitinu

Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli muže, který patřil na Jihlavsku mezi největší výrobce pervitinu. Muže zadrželi minulý týden na dálničním přivaděči, když se vracel z Polska s nakoupenými léky. Kriminalisté provedli dvě domovní prohlídky, při kterých zajistili kompletní varnu pervitinu, a dále prohlídku vozidla. Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, obviněný muž skončil ve vazební věznici.

Vypátrat výrobce pervitinu se kriminalistům podařilo na základě velmi dobrého operativního šetření. Ve středu 9. března provedli ve spolupráci s policisty pořádkové policie realizaci, při které muže důvodně podezřelého ze spáchání závažné drogové trestné činnosti zadrželi. Kolem poledne zastavili policisté na dálničním přivaděči nedaleko Jihlavy vozidlo Volvo, které jelo ve směru do krajského města. Automobil řídil podezřelý čtyřiačtyřicetiletý muž z Jihlavy. Zadržený byl převezen na oddělení policie, kde ho policisté umístili do policejní cely. „Provedli jsme prohlídku vozidla, ve kterém jsme nalezli velké množství ukrytých léků. Více než dva tisíce léků již vyloupaných z plat jsme zajistili,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Dále kriminalisté v automobilu nalezli marihuanu a bílou krystalickou látku, zřejmě pervitin. Drogy zajistili a následně budou podrobeny odbornému zkoumání.

Domovní prohlídky…

Kriminalisté provedli dvě domovní prohlídky, a to v bytě v Jihlavě a v rekreačním objektu v obci nedaleko města, které muž využívá k bydlení. „V chalupě jsme zajistili předměty a chemikálie určené k nedovolené výrobě drog,“ řekl por. Bc. Radim Novák, DiS., komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, jedná se o kompletní varnu pervitinu.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže, který byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. V minulosti byl opakovaně soudně trestán, za drogovou trestnou činnost si trest odpykal už třikrát. Naposledy byl muži uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou až do druhé poloviny letošního roku. Sám je dlouhodobým uživatelem drog.

Pervitin mezi patnácti a třiceti gramy

Muž je obviněn z toho, že v bytě a také v chalupě, které užívá k bydlení, vyráběl pervitin. „Nejprve si opatřil předměty a chemikálie určené k výrobě psychotropní látky. Léky obsahující látku pseudoefedrin jezdil muž nakupovat do Polska,“ popsal komisař Radim Novák. Poté obviněný muž vyráběl pervitin v množství mezi patnácti a třiceti gramy. Také minulý týden odjel čtyřiačtyřicetiletý muž s vozidlem Volvo do Polska a nakoupil tam přibližně stovku krabiček léků. „Prášky vyloupal, dal je do obalu a schoval pod sedačkou ve svém vozidle,“ upřesnil komisař Radim Novák s tím, že poté muž odjel zpět do Jihlavy. Na dálničním přivaděči ho ale zadrželi kriminalisté, kteří tak výrobu psychotropní látky a páchání závažné drogové trestné činnosti muži ukončili.

Hrozí mu až deset let

„Na obviněného byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal komisař Radomír Němec. Poté, co soud rozhodl o vzetí čtyřiačtyřicetiletého muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Obviněnému muži hrozí za spáchaný zvlášť závažný zločin trest odnětí svobody až na deset let.

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

Inzerce