TOPlist

18letá řidička najela na krajnici a dostala smyk, policisté na Rychnovsku vyšetřují také střet dvou cyklistů – seniorů

Začátek týdne zaměstnal hlídku Skupiny dopravních nehod několika incidenty na silnicích rychnovského regionu. Dvě události, které policisté zadokumentovali, jsou spíše ojedinělé.

V pondělí v 11:30 vyjížděla rychnovská hlídka Skupiny dopravních nehod do Lupenice. Řidička vozu zn. Škoda Felicia jedoucí po silnici č. I/14 od Rychnova nad Kněžnou směrem na Lupenici na přímém úseku silnice vjela na nezpevněnou část pravé krajnice, kde dostala smyk a s autem přeletěla do protisměru. Zastavila se až v příkopu, kde havarovala. Záchranáři osmnáctiletou slečnu převezli k ošetření do nemocnice. Alkohol policisté u řidičky dechovou zkouškou vyloučili. Škoda této havárie byla vyčíslena na 20.000 korun.

Na začátku týdne šetřili dopravní policisté ještě dvě méně obvyklé nehody. Při první z nich se v 09:00 na jedné křižovatce v Borohrádku střetli dva cyklisté – sedmasedmdesátiletý muž a devětašedesátiletá žena. Ženu záchranáři převezli se zraněním do nemocnice, muž zraněný nebyl, poškozeno bylo naopak jen jeho jízdní kolo. Alkohol u muže policisté dechovou zkouškou vyloučili, u ženy vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu nařídili odběr krve.

Střet zvěře a motocyklu šetřila dopravní hlídka týž den v 21:20. Čtyřiačtyřicetiletému řidiči motocyklu zn. Kymco vběhla u kruhového objezdu u Solnice bezprostředně pod přední kolo srna. Řidiče převezli zdravotníci se zraněním do nemocnice, dechová zkouška u něj alkohol neprokázala. Škoda této dopravní nehody je vyčíslena na 10.500 korun.

Inzerce