TOPlist

1700 tísňových volání, 156 dopravních nehod a 77 zadržených osob. To všechno během víkendu řešili pražští policisté

Pražští policisté měli o víkendu plné ruce práce. Řešili kolem 1700 tísňových volání, 156 dopravních nehod a podařilo se jim zadržet 77 osob podezřelých z protiprávního jednání. V průběhu víkendu pražští policisté zajišťovali veřejný pořádek u několika sportovních a kulturních akcí, prováděli bezpečnostní opatření a také prováděli běžný výkon služby.

Přes 20 gramů marihuany

V pátek večer si policisté u oddělení hlídkové služby prvního policejního obvodu (OHS) všimli dvou podezřelých osob u Dejvického nádraží v Praze 6. Rozhodli se je proto zkontrolovat. U jednoho z nich nalezli více než 20 gramů marihuany, u druhého něco málo přes gram. Oba proto skončili na policejní služebně.

Řídil pod vlivem drog

Stejný večer, jiný útvar, jiné místo. Policisté z pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) zastavili na Wilsonově ulici podezřelé vozidlo. To řídil jedenačtyřicetiletý muž pod vlivem drog. Ve voze se pak nacházeli i dva cizinci, ti neuposlechli výzev policistů a proto byli zajištěni pro přestupkové jednání. U jednoho z nich pak ve voze našli policisté dvě pistole. Všichni tři cizinci skončili na policejním oddělení.

Vloupání do vozidla

V sobotu před půlnocí vyjížděli policisté z Pohotovostní motorizované jednotky do Voroněžské ulice v Praze 10, kde probíhalo vloupání do vozidla. Policisté na místě ve vozidle zajistili cizince, který ho prohledával. Podezřelý skončil na místním oddělení, aby své jednání vysvětlil.

 

Policisté z prvního policejního obvodu provedli o víkendu kontrolu Václavského i Staroměstského náměstí a přilehlých ulic. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel. Při těchto kontrolách zjistili například nabízení prostituce, žebrání, pití alkoholu na veřejném prostranství, držení malého množství drog a přestupky v dopravě. V součtu se jednalo o víc než 80 takových případů a 3 osoby skončily na policejní služebně. Za více než 70 přestupků policisté uložili pokuty za více než 60 tisíc korun.

 

Inzerce