TOPlist

Zlodějka kabelky v Kladně byla dopadena. Dávejte si pozor!

kabelka

Policisté z obvodního oddělení Kladno Kročehlavy prošetřují případ trestného činu krádeže, z kterého je nyní podezřelá třicetiletá žena z okresu Havířov.

Ve čtvrtek 14. dubna 2016 několik minut před třináctou hodinou v úseku ovoce a zelenina  obchodního domu v Kladně v Americké ulici, využila pachatelka nepozornosti čtyřiceti šestileté ženy, která si při výběru zboží ponechala odloženou kabelku na nákupním vozíku bez dozoru. V tomto nestřeženém okamžiku zlodějka ihned odcizila kabelku z nákupního vozíku, kterou si uschovala pod pletené pončo. Se svým lupem poté podezřelá žena prošla pokladní zónou a na parkovišti u obchodního domu byla následně zadržena ostrahou prodejny.

Finanční hotovost 3 500 Kč

Obsahem odcizené kabelky byla finanční hotovost 3 500,-Kč,   doklady osobní i  od vozidla, čtyři platební karty a dioptrické brýle. Vzniklá škoda byla vyčíslena na celkovou částku 20 000,-Kč. Na místo činu byla přivolána policejní hlídka, která podezřelou převezla na policejní služebnu k provedení prvotních a procesních úkonů.  Za své protiprávní jednání je nyní třicetiletá žena podezřelá z trestného činu krádeže a neoprávněné užívání cizí věci.

Policie opět upozorňuje občany, aby při svých nákupech dbali zvýšené opatrnosti a především neponechávali své věci bez dozoru. V nestřeženém okamžiku pachatel umí využít každou chvilku nepozornosti a obohatit se ve svůj prospěch.

Rady občanům při nákupu:

–  neodkládejte příruční zavazadla (kabelky, ledvinky, batohy, notebooky,

kufříky) do nákupních vozíků

–  vždy mějte své osobní věci na dohled

– peněženky, doklady, mobilní telefony  vždy mějte pod bezpečným uzavřením (zip, knoflíky) v tašce,

kabelce, kapse

– při nakládání nákupu do vozidel neopomínejte mít i v tomto okamžiku svá příruční zavazadla na

dohled a neodkládejte je na sedadla ve vozidlech v době, kdy ukládáte nákup do zadního úložného

prostoru.

nprap. Jana Šteinerová

Ilustrační foto

Inzerce