TOPlist

Zakouření bytu způsobila kočka, strážníci vypnuli plyn

Pohádka o pejskovi a kočičce, jak pekli dort, se stala skutečností. Naštěstí to pro všechny zúčastněné dopadlo dobře. Složky integrovaného záchranného systému dostaly od hasičů informaci o požáru bytu v ulici Dašická v Pardubicích.

Hlídka městské policie dorazila na místo jako první. Strážníci ve spolupráci se správcem domu neprodleně vypnuli hlavní přívod plynu, dále se od správce dozvěděli, že v bytě, odkud vycházel kouř, by se neměly nacházet žádné osoby, což se také potvrdilo.

V bytě byli nalezeni pes a kočka, která zřejmě způsobila začínající požár, když při seskakování v kuchyni nešťastně přepnula tlačítko na troubě.

Zpráva hasičů:
Ve středu vyjížděli hasiči do Dašické ulice v Pardubicích, kde vycházel dým z bytu. Hasiči se museli do bytu dostat, protože uvnitř nikdo nebyl až na kocoura, který se podle slov majitelky bytu, rád prochází po kuchyňské lince.

Hasiči nalezli uvnitř bytu pouze zapnutý sporák na tzv. čistící program – pyrolýzu, kdy při vysoké teplotě dochází k čištění trouby od nečistot. V troubě bylo ale umístěno ve skleněném pekáči maso. To při vysoké teplotě začalo doutnat a zcela zuhelnatělo. Dle slov velitele zásahu by k požáru nedošlo, pokud má trouba časově omezený tento čistící program. Trouba by se vypnula.

Spuštění trouby (čistícího programu) dle slov majitelky způsobila její kočka, která se ráda prochází po kuchyňské lince a tlapkou je schopna tlačítko sepnout. Naštěstí nedošlo k požáru a škoda vznikla tentokrát pouze na mase, které bylo v troubě.

[tiskovka]Lucie Klementová
Preventivní a informační služba
Městská policie Pardubice[/tiskovka]

[tiskovka]por. Bc. Vendula Horáková
tisková mluvčí
HZS Pardubického kraje[/tiskovka]

Inzerce