TOPlist

Za tři roky nakoupil muž 5 kilogramů heroinu, který následně prodával

Moravskoslezští kriminalisté obvinili 42letého muže z Ostravy ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a 35letou ženu z přečinu totožného trestného činu. Muž měl od počátku roku 2011 koupit přes 5 kilogramů heroinu, kdy tento následně s ženou prodávali. V kraji je tento případ svým rozsahem jedinečný. Muži hrozí trest odnětí svobody na osm až dvanáct let nebo propadnutí majetku, ženě trest na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.

Na objasnění případu pracovali policisté krajského ředitelství z pracovní skupiny TOXI, tedy policisté zabývající se protiprávním jednáním souvisejícím s drogovou kriminalitou. Zadokumentovali, že muž měl od počátku roku 2011 koupit v Praze více než 5 kilogramů heroinu. Drogu posléze rozprodal za částku téměř 5 300 000 korun, kdy rozdílem od nákupní ceny si nezákonně přivydělal zhruba 1 440 000 korun. Drogu měl prodávat desítkám osob, a to z místa svého bydliště. Žena měla v témže období po domluvě s mužem rovněž drogu prodávat. Klientelu tvořily osoby z Ostravy a okolí.

Kriminalisté po řádné, zhruba půlroční dokumentaci trestné činnosti včera v brzkých ranních hodinách zadrželi v součinnosti se zásahovou jednotkou a speciální pořádkovou jednotkou krajského ředitelství muže (v místě bydliště) i ženu (v objektu herny), kterým sdělili obvinění. Podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obou do vazby.

Policisté v rámci domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor zajistili různé věci, kromě jiného věci určené k distribuci drogy – například desítky sáčků obsahující heroin, a dále obal s heroinem o hmotnosti téměř dvě desítky gramů.

[tiskovka]por. Mgr. Soňa Štětínská
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce