TOPlist

Vojtěch Školudík, policista, který vynesl z hořícího bytu dítě v bezvědomí

Dne 10. září 2015 předal policejní prezident brig. gen. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý na slavnostním večeru u příležitosti ocenění POLICISTA ROKU 2014 prestižní ocenění v kategorii Čin roku 2014 policistovi obvodního oddělení Lipník nad Bečvou. Tato prestižní cena se uděluje za mimořádné nasazení při záchraně lidského života. Vítěze ankety vybírá každoročně z desítek nominací dvacetičlenná etická komise Policie ČR.

Prap. Vojtěch Školudík, inspektor obvodního oddělení Lipník nad Bečvou Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje byl oceněn za mimořádně hrdinský čin, kdy se dne 17. dubna 2014 po výjezdu na místo ohlášeného požáru bytové jednotky v obci Staměřice, ještě před příjezdem hasičů s nasazením vlastního života a zdraví zapojil do záchranných prací. Mimo jiné zorganizoval evakuaci osmi osob, které v domě bydlely. Navíc získal informaci, že uvnitř domu by mělo ještě být dítě, a bez ohledu na to, že nebyl vybaven ochrannými pomůckami, pronikl do požárem zasaženého dětského pokoje a vynesl odtud osmiletého chlapce v bezvědomí. Sám přitom utrpěl zranění.

Oceněný policista nastoupil do služebního poměru 1. 9. 2009. Služebně je zařazen jako inspektor u OOP ČR Lipník nad Bečvou. Je specialistou pro práci s národnostními menšinami, účastní se i zahraničních seminářů a školení pro práci s menšinami z tzv. Norských fondů. Práce policisty ho nesmírně baví, dle nadřízených i kolegů je veselý, optimista, pohodář, v kolektivu oblíbený. Přes relativně nízký věk se projevuje jako člověk, který má velké životní zkušenosti, přičemž si udržuje patřičný rozumný nadhled.

Inzerce