TOPlist

VIDEO: Složky IZS evakuovaly kvůli požáru obyvatele domu v Orlové

Sedm jednotek hasičů zasahovalo v neděli 12.1.2014 večer v Orlové-Porubě (okres Karviná) u požáru sedlové střechy dvoupatrového bytového domu s pěti vchody. Hasiči museli evakuovat z domu 36 osob, při jejich čekání pomohl hasičský evakuační autobus z Ostravy. Předběžná škoda byla vyčíslena na 2,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Operační středisko hasičů bylo o požáru informováno v neděli ve čtvrt na devět večer. Na místo vyjely čtyři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic Orlová, Havířov, Karviná a Ostrava-Zábřeh, s nimi tři jednotky dobrovolných hasičů – Orlová-Poruba, Orlová-Město a doubrava.

Hasiči museli evakuovat z části domu celkem 36 osob. Některé odešly k příbuzným a přátelům, další využily teplo a teplé nápoje ve velkém hasičském evakuačním autobusu Irisbus, který přijel ze stanice HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Tři rodiny pak byly ubytovány v hotelu impuls.

Sedlová střecha hořela zhruba na ploše 150 metrů čtverečních. Oheň dostali hasiči pod kontrolu již za hodinu, a to s pomocí dvou automobilových plošin, pak pokračovalo rozebírání a dohašování hořící střechy a také odvětrávání budovy pomocí přetlakové ventilace.

Jednotky odjížděly na své základny již po desáté hodině večerní. Minimálně do pondělního rána zde zůstala na kontrolu požářiště místní jednotka dobrovolných hasičů (Orlová-Poruba).

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Petr Kůdela
tiskový mluvčí
HZS Moravskoslezského kraje
VIDEO + FOTO: HZS MSK[/tiskovka]

Inzerce