TOPlist

VIDEO: Pražští strážníci přistihli další dva nepoctivé taxikáře

Na Nový rok si mladý muž chtěl přivydělat jako řidič vozidla taxi. Jednalo se o však o tzv. „černého taxikáře“.

Uběhly teprve dvě a půl hodiny roku 2014, když si strážníci Městské policie z Prahy 2 povšimli nestandardně označeného vozidla „taxi“. Řidič během otáčení vozidla v křižovatce, navíc telefonoval bez handsfree zařízení.

Když řidič vozidlo, které bylo již odsazeno pasažéry, otáčel přímo před zraky strážníků městské policie, ti zahlédli, že ve vozidle „taxi“ není umístěn taxametr. Proto se strážníci rozhodli vozidlo zastavit.

Během kontroly bylo zjištěno, že mladý řidič není odborně způsobilý k provozování taxislužby a ani nevlastní průkaz profesní způsobilosti řidiče. Pasažéři, cizí státní příslušnosti, strážníkům uvedli, že si vozidlo zastavili v ulici Vinohradská, v domnění, že se jedná o skutečné vozidlo taxi. Mladý řidič se strážníkům k přestupku doznal a dobrovolně jim vydal střešní svítilnu žluté barvy s černým nápisem „TAXI“. Celá věc byla řešena oznámením příslušnému správnímu orgánu.

Další případ neseriózního jednání zaznamenali strážníci ze speciální Skupiny taxi Městské policie Praha dnes v dopoledních hodinách.

Při kontrolní činnosti zaměřené převážně na kontrolu řidičů vozidel taxi služby si hlídka strážníků v ulici U nemocnice, Praha 2 všimla zaparkovaného vozidla, které sice mělo na střeše umístěnou žlutou svítilnu s nápisem „TAXI“, ale na vozidle chybělo viditelné označení společnosti, která toto vozidlo provozuje. Proto hlídka městské policie přistoupila ke kontrole řidiče vozidla.

Ten byl strážníkům schopen předložit pouze osvědčení o registraci vozidla, nikoliv však svůj řidičský průkaz. Následnou kontrolou hlídka zjistila proč. Tomuto muži byl úředně vysloven zákaz řízení motorových vozidel, a to již v záři loňského roku. Pro podezření ze spáchání trestného činu maření úředního rozhodnutí strážníci muže omezili na osobní svobodě a předali jej kolegům z Policie ČR k dalšímu opatření.

no images were found


[tiskovka]Irena Seifertová
vedoucí Kanceláře ředitele a Tiskové skupiny
Městská policie hlavního města Prahy
FOTO: MP Praha[/tiskovka]

Inzerce