TOPlist

VIDEO: Lupič přepadl Žabku v Praze, policisté po něm pátrají

V neděli večer došlo v Karmelitské ulici v Praze k loupežnému přepadení tamní prodejny potravin. Kriminalisté pátrají po pachateli.

Přibližně ve tři čtvrtě na devět večer vešel maskovaný pachatel s pistolí v ruce do prodejny Žabka a po pokladní požadoval vydání veškeré finanční hotovosti. Ve výsledku si pod pohrůžkou zbraně vynutil vydání několika desítek tisíc korun, se kterými z prodejny odešel směrem ke Karlovu mostu.

Od prodavačky získaný popis pachatele předal operátor linky tísňového volání všem hlídkám v terénu, a předal ho k pátrání také strážníkům městské policie. Ti následně zadrželi muže, který jak vzezřením, tak oděvem odpovídal hledanému. Prověřením všech okolností a skutečností se ale zanedlouho ukázalo, že se o pachatele popsané loupeže nejedná, a proto byl muž okamžitě propuštěn.

Kriminalisté prvního policejního obvodu proto i nadále pátrají po lupiči. Krom jiného také vyhodnocují to, zda se nejedná o člověka, který se dopustil vícero loupežných přepadení v obdobných, nebo stejných prodejnách potravin, či jiných provozovnách. V případě, že poznáte člověka zachyceného na záběrech bezpečnostních kamer, a víte, kde se nachází, předejte prosím tuto informaci kriminalistům cestou linky tísňového volání 158.

no images were found


[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR
VIDEO: PČR
FOTO: Policejní deník[/tiskovka]

Inzerce