TOPlist

VIDEO: Do varny pervitinu v Českých Budějovicích vtrhla zásahová jednotka

V noci z pondělí na úterý zažili obyvatelé krajského města, konkrétně v ulici Riegrova rušné chvíle, když do jednoho tamního domu vnikli českobudějovičtí kriminalisté spolu s policisty ze zásahové jednotky. Jejich cílem byl jeden z bytů, který obýval muž, který, jak kriminalisté zjistili, se zabýval výrobou a prodejem drogy pervitin.

Pachatele policisté dopadli přímo při činu, v bytě zrovna připravoval další várku drogy. Spolu s ním byly na místě činu další čtyři osoby. Těsně před tím, než policisté vnikli dovnitř, se pachatel pokusil vyrobený pervitin spláchnout v toaletě, tomu mu však muži zákona zabránili. Policisté zde zajistili kromě vyrobeného pervitinu také zařízení a chemické látky sloužící k nedovolené výrobě této drogy.

Kriminalisté se tímto případem zabývali intenzivně několik měsíců. Třiadvacetiletý „vařič“ z Táborska patřil mezi nejznámější prodejce drog v Českých Budějovicích. Během několika málo měsíců stačil, konkrétně od května dosud, vyrobit a prodat desítky gramů drogy pervitin za více než 20 000 korun. „Vařil“ prakticky pořád, především v noci. Měl několik stálých odběratelů, kteří mu do jeho bytu přinášeli léky potřebné pro výrobu drogy, kterou jim pak poskytoval. Někteří mu platili penězi, jiní věcmi pocházejícími z trestné činnosti. Tyto věci spolu s penězi byly v bytě při zákroku zajištěny.

Pachatel je sám uživatelem pervitinu. V minulosti byl již ve vězení, ovšem za majetkovou trestnou činnost. Tentokrát ho kriminalisté stíhají pro trestné činy nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a výroba a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky a jedu. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až do výše pěti let.

no images were found


[tiskovka]por. Ing. Štěpánka Uhlířová
tisková mluvčí PČR
FOTO + VIDEO: PČR[/tiskovka]

Inzerce