TOPlist

Ve Špindlerově Mlýně zranili dva splašení koně několik lidí

Pár splašených koní v pondělí odpoledne řádil ve Špindlerově mlýně na pěší zóně u Medvědince, vyklopil saně i s kočím, zranil několik chodců a naboural terénní auto HS.

Vše začalo tím, že se koně během vyhlídkové jízdy saní něčeho lekli, splašili se a na úprku obcí vyklopili ze saní turisty i kočího. Během dalších okamžiků zranili i další kolemjdoucí. „My jsme dostali výzvu k neobvyklému zásahu ve čtyři hodiny a okamžitě jsme vyrazili v terénním automobilu. Když jsme přijížděli k cíli cesty, ti splašení koně do nás prudce vlétli. My jsme sice ihned zastavili, ale koně byli v plném trysku,“ komentoval okolnosti neobvyklé akce Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše. Upřesnil, že srážka měla na svědomí úraz jednoho z horských záchranářů, který je nyní v nemocnici s otřesem mozku a podezřením na poranění krční páteře. Automobil HS je na tom ovšem podstatně hůř, je značně zdemolovaný, má zlomenou střechu a hned ráno poputuje do servisu.

K nehodě tedy museli vyjet další členové HS, kteří se ihned pustili do ošetření dalších zraněných. Jen v saních jeli původně kromě kočího čtyři turisté a další jedna kolemjdoucí byla zraněna koňmi přímo na pěší zóně. Splašená zvířata, která si ze srážky s autem odnesla jen menší poranění, se nakonec podařilo chytit a zabránit tak dalším nehodám. „K nehodě jsme povolali i dva sanitní vozy Rychlé zdravotnické pomoci, které pacienty postupně odvezly k dalšímu ošetření do nemocnice. Jak událost na pěší zóně a příčinu splašení koní, tak srážku našeho vozu v současné době šetří Policie ČR,“ dodal ke dnešní záchranné akci náčelník Klepš.

[tiskovka]Adolf Klepš
náčelník Horské služby ČR
oblast Krkonoše[/tiskovka]

Inzerce