TOPlist

V Moravskoslezském kraji byli oceněni hrdinové

Bezpochyby výjimečné hrdinství prokázali dva občané Moravskoslezského kraje. Při spáchaných zločinech v Ostravě i na Bruntálsku v kritických chvílích prokázali oba notnou odvahu a mimořádnou statečnost. Řidička trolejbusu jednala s ohledem na bezpečí cestujících, kterým (ač ohrožována nožem) zajistila jejich bezpečné vystoupení z vozu. Sama pak pokračovala na jiné místo s útočícím podezřelým. Muže nato zpacifikovali přivolaní policisté v době, když se ozbrojen noži dobýval do dalšího trolejbusu.

Druhým dnes oceněným je svědek z Bruntálska, který zpacifikoval muže, ozbrojeného funkčním samopalem. Při domovních prohlídkách se pak ukázalo, že nešlo o jedinou střelnou zbraň, kterou podezřelý disponoval.

Mimořádnou odvahu Květoslavy Adamcové i Martina Bosáka ocenil dne 23. 10. 015 plk. Tomáš Kužel, ředitel moravskoslezské policie, spolu s hejtmanem kraje Miroslavem Novákem a JUDr. Josefem Babkou, 1. náměstkem hejtmana.

Oba nominovaní za svou mimořádnou a výjimečnou odvahu převzali z rukou plk. Tomáše Kužela medaili krajského ředitele. Hejtman Miroslav Novák při rozhovoru s oceněnými vyjádřil velký obdiv i úctu, poděkování oběma nominovaným. JUDr. Josef Babka rovněž oběma oceněným poděkoval za nelhostejný přístup. Konstatoval, že společnost potřebuje kladné vzory, kterými oba moravskoslezští občané jsou.

Inzerce