TOPlist

V Lanžhotě někdo svolal přes Facebook nepovolenou párty, rozhánět ji museli policisté

V sobotu večer policisté na Břeclavsku v žádném případě nezaháleli.

Po půl desáté v noci jsme přijali oznámení od starosty obce Lanžhot, že v době, kdy se zde koná tradiční hodová zábava, svolal do jejich obce přes sociální sítě někdo nepovolenou párty. Když hlídka vyjela situaci prověřit, zjistili kolegové, že na místě je téměř tři sta účastníků. Většina z nich byla silně podnapilá.

Někteří narušovali veřejný pořádek, blokovali vozovku a jeden z nich dokonce na služební vozidlo hodil zapálenou dýmovnici. Na pomoc byly vyslány další policejní posily, neboť shromáždění se postupně začalo přesouvat k místům, kde stály prodejní stánky a probíhala hodová zábava.

Youtube Video
Podívat se na video

Policistům se podařilo celou situaci zvládnout. Většina ze shromážděných se postupně rozcházela, ale na policejní služebnu putovali tři zadržení muži. Jeden byl přistižen při sprejerství a další dva se dopouštěli hrubých neslušností a narušovali veřejný pořádek, i když byli několikrát vyzváni, aby svého jednání zanechali.

Celý incident však nadále prověřujeme. Postupně jsme přijali další oznámení, že v rámci svolané akce došlo k různým škodám na majetku. Samozřejmě, že se budeme věnovat také organizátorům nepovolené akce.

Inzerce