TOPlist

Útulek městské policie má nové nájemníky, nerozlučné kamarády – kozu a psa

Dva nové nájemníky, kteří se od sebe na krok nehnou, má útulek městské policie v pražské Troji. Do útulku je svým autem přivezla žena, která si psa a kozy všimla v Lysolajích, když projížděla ulicí Štěpničná. Pes s kozou pobíhal v příkopu vedle silnice.

Protože se bála, aby psa někdo nesrazil, zastavila a pokusila se ho k sobě přivolat. To se jí po malé chvilce podařilo. K jejímu překvapení k ní přiběhla také koza. Když se snažila psa naložit do auta, koza se od něj odmítala vzdálit a důsledně vyžadovala jeho společnost. Nakonec je naložila to auta oba a odvezla je do útulku.

Obě zvířata absolvovala vstupní veterinární prohlídku a byla ošetřena proti vnitřním a vnějším parazitům. Jeden a půl roku starý pes se jmenuje Pongo a byl očipován na Slovensku. Koza nebyla ani očipována ani označena ušními známkami, proto ji ošetřovatelé označili. Jedná se o kozu pravděpodobně holandského zakrslého plemene starou přibližně sedm měsíců. Po prohlídce ošetřovatelé umístili psa do kotce a kozu do ZOO koutku. Podle zaměstnanců útulku nese koza rozdělení velmi těžce. Po zavření do chlívku vztekle mečí, převrací misky a dožaduje se přítomnosti psa.

Zaměstnanci uvažují o tom, že je ubytují společně. Zatím je jen společně venčí. Koza je na psa silně fixována. Následuje ho na každém kroku.

Inzerce