TOPlist

Tábor: dopaden zloděj, na svědomí má skutky se škodou přes 400 tisíc

penize

Táborští kriminalisté zahájili trestní stíhání teprve osmnáctiletého mladíka z Malšicka. Ten byl zadržen v závěru uplynulého týdne při zákroku táborských městských strážníků v součinnosti s policisty táborského obvodního oddělení, kdy právě kradl v jedné z provozoven v Táboře. Následné šetření ukázalo, že uvedený mladík může mít na svědomí i další trestnou činnost.

Více krádeží

Případ si proto převzali táborští kriminalisté. Na základě zajištěného důkazního materiálu je mladík důvodně podezřelý ze spáchání dalších skutků z nedávné doby, a to např. krádeže vloupáním do bytového domu na Malšicku, krádeže jízdního kola v Sezimově Ústí, násilného vstupu do jedné ze základních škol v Táboře, pokusu krádeže vloupáním do jedné z provozoven v Soběslavi, dokonaných krádeží v prodejnách či různých provozovnách v Táboře či krádeží v jednom z táborských penzionů. Hmotná škoda, způsobená jak vlastními krádežemi, tak poškozením objektů, byla majiteli předběžně odhadnuta na souhrnnou částku překračující hodnotu 400 000 korun.

Několik trestných činů

Kriminalisté mladíka obvinili ze spáchání hned několika trestných činů, a to přečinů krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Nadále prověřují, zda nemá na svědomí i další obdobné skutky z dřívější doby. Vzhledem k opakované trestné činnosti kriminalisté podali podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Již v této chvíli je mladík ohrožen, mimo jiné, až trestem odnětí svobody na dobu až pěti let.

por. Mgr. Miroslav Doubek

Inzerce