TOPlist

Straka na poště v pražské Chrudimské ulici ukradla peněženku

158-na-aute

Od druhé poloviny února pátrají policisté ze Žižkova po nenechavé ženě. Ta si na poště v Chrudimské ulici všimla odložené peněženky. Portmonku bez dozoru sebrala ve vteřině neznámá žena ze stolku v prostoru pro zákazníky. Záběry bezpečnostních kamer nasvědčují tomu, že hledanou ani na vteřinu nenapadlo odevzdat nález například pracovníkům pošty.

Peněženku s hotovostí, osobními doklady a platebními kartami odcizila hledaná konkrétně devatenáctého února chvíli před osmnáctou hodinou, kdy si jí po neoprávněném přisvojení okamžitě schovala pod písemnosti, které v tu chvíli třímala v ruce. Poté z pošty kvapně odešla neznámo kam.

Volejte 158

Celou událost policisté prošetřují pro podezření ze dvou trestných činů a to krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Jelikož se ale doposud provedeným prošetřování nepodařilo ženu ztotožnit, policisté prosí touto cestou o spolupráci a pomoc širokou veřejnost.

Pokud byste kdokoliv ženu na záběrech bezpečnostních kamer poznal a věděl jste, kde se momentálně zdržuje, nebo pohybuje, předejte prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce