TOPlist

Stopař se nestačil divit, když auto, v kterém seděl, zastavila policie. To se děly věci…

Během posledních čtyř dnů opět přibylo do policejních statistik a evidencí několik záznamů spojených s řízením pod vlivem návykové látky. Z deseti případů se jich polovina týkala alkoholu za volantem a druhá šoférů ovlivněných marihuanou. I přes to, že nejvíce provinilců na silnicích bylo zastaveno v pondělí, nechvalné prvenství si již pátečního večera vybojoval osmadvacetiletý mladík.

DSC_0098

Místo řidiče bylo najednou prázdné

Zprvu to totiž vypadalo, že jako šofér Renaultu Laguna při nočním průjezdu Šošůvkou hodlá rozsvícenou policejní stopku ignorovat. Po pár metrech s modrými majáky v zádech si případnou honičku zřejmě rozmyslel. Obratem však začal uskutečňovat záložní plán. Ve chvíli, kdy policisté přistoupili k vozu, bylo místo řidiče prázdné. Na pravé přední sedačce dlel překvapený spolujezdec a další osoba se vzadu pokoušela předstírat spánek. Samozřejmě, že po celou dobu trvání akce z vozidla nikdo nevystoupil.

Řešení rébusu nebylo nikterak složité, neboť spáč při rychlé evakuaci z místa řidiče nadělal spoustu stop. Navíc však nestihl instruovat muže, který si jej jen pár okamžiků před kontrolou stopnul. Ten zbrklý přesun od volantu na záď člověka, o jehož nezodpovědnosti samozřejmě neměl potuchy, bezelstně policistům popsal. K řízení se přistižený muž nakonec přiznal, ale podrobit se testům odmítnul. Navíc se ukázalo, že nemá ani platný řidičský průkaz.

Pokud se mu podaří prokázat příslušná podezření, může ve spojitosti s popsaným jednáním strávit ve vězení až dva roky.

por. Mgr. Petr Nečesánek

Inzerce