TOPlist

Řidič osobního vozu, který zemřel při nehodě u Havířova, měl vysloven zákaz řízení

Tři jednotky profesionálních hasičů (z HZS MSK) zasahovaly v pondělí 16.3.2015 v Havířově-Prostřední Suché (okres Karviná) během celého dne u nehody nákladního automobilu Man s osobním automobilem Kia Sephia, kterou nepřežil jeden člověk.

Hasiči vyprošťovali jak tělo oběti, tak odpoledne MAN z příkopu a hustého porostu. Také odčerpávali naftu z poškozené nádrže kamionu.

Nehoda se stala v pondělí ráno před devátou hodinou. Na místo postupně vyjely tři jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Havířově, Karviné a Ostravy-Zábřehu, odkud přijela osvědčená vyprošťovací dvojice – vyprošťovací speciál Mercedes Actros Bizon a silný jeřáb Demag/Terrex. Hasiči bezprostředně po nehodě zajistili místo nehody, zajistili únik provozních kapalin z obou havarovaných vozidel a z osobního automobilu vyprostili tělo padesátiletého muže, který nehodu nepřežil.

Odpoledne hasiči vyprošťovali nákladní automobil MAN, vezoucí kaly (celková hmotnost 40 tun), z hustého porostu vedle silnice. Nejprve museli prořezat stromky a keře na okraji silnice, aby se jim lépe s nákladním vozidlem manipulovalo, také přečerpávali naftu z poškozené nádrže do náhradních nádob. Do vyprošťování se zapojil Bizon, který po větší část zásahu tahal Man silnými ocelovými lany zpět na silnici, jeřáb mu nákladní automobil přizvedával. Během hasičského zásahu byla silnice zcela uzavřena.

Inzerce