TOPlist

Psychicky narušený muž tropil výtržnosti u klubu v Holešovicích, policisté na místě narazili také na pohřešovaného chlapce

V úterý nad ránem vyjížděly hlídky Místního oddělení Nádraží Holešovice, 158 Dejvice a PMJ Praha k hudebnímu klubu v Plynární ulici v pražských Holešovicích, kde se měl pohybovat agresivní muž se železnou tyčí. Na místo dorazila také hlídka MP Praha.

Youtube Video
Podívat se na video

Jako první byli na místě policisté z MOP Holešovice, kteří muže spatřili na křižovatce ulic Plynární a Argentinská. Muž se před policisty schovával za lampou veřejného osvětlení, prý po něm kdosi házel kameny.

Policisté u muže při prohlídce nalezli nůž a pepřový sprej. Dále byla v batohu nalezena také marihuana.

Vytěžením svědků pak policisté zjistili, že muž rozbil železnou tyčí skleněnou láhev, kterou postavil před hudebním klubem. Navíc vylezl na jednu z místních atrakcí, na které si postavil dle svých slov „orlí hnízdo“, aby na něj prý nikdo nemohl. Toto „hnízdo“ si postavil z větví.

S policisty mluvil nesouvisle, byl nervózní, zmatený a často vulgárně nadával návštěvníkům i ochrance klubu.

Na místo byla přivolána posádka RZP ZZS HMP, která muže za asistence PČR převezla do psychiatrické léčebny.

V průběhu řešení této situace si policisté ze 158 Dejvice všimli tří mladíků, kteří nahlíželi do odstaveného osobního auta. Policisté se proto rozhodli tyto mladíky zkontrolovat. U jednoho z nich pak lustrací zjistili, že prochází pátráním. „Mladík, ročník narození 1999, byl pohřešován od 14. září svou matkou,“ potvrdil tiskový mluvčí KŘP hl.m. Prahy Jan Daněk.

Policisté proto vyrozuměli chlapcovy rodiče a převezli ho na místní oddělení k dalším úkonům.

Inzerce