TOPlist

Pražští policisté vypátrali tři odcizená vozidla

Díky dobré práci policistů z cizinecké policie, místního oddělení Kyje a kriminalistů šestého oddělení třetího policejního obvodu se podařilo zajistit tři odcizená vozidla. Jedno z nich bylo odcizeno čerstvě a ani majitel ještě netušil, že mu s ním zloději odjeli a chybí mu. O to více byl překvapen, když ho kontaktovali policisté s tím, že našli jeho Mazdu, které zbývalo jen několik málo okamžiků k rozebrání na náhradní díly.

Vše začalo v úterý 21. ledna krátce po poledni, kdy policisté z cizinecké policie vyjížděli k hlášení, že se má v ulici Nedokončená v Praze 10 u sběrného dvora nacházet odcizené vozidlo. Toto oznámení se následně potvrdilo a policisté na místě zajistili dokonce dvě odcizená vozidla značky Mazda a jedno vozidlo Audi. Také na místě zadrželi dva muže, kteří s vozidly přijeli a měli je v úmyslu rozebrat na náhradní díly.

Kriminalisté, kteří si celý případ převzali s oběma muži (23 a 33) zahájili trestní stíhání pro trestné činy podílnictví a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Obvinění z posledního zmiňovaného trestného činu si muži vyslechli, neboť oba mají soudem zakázáno řídit motorová vozidla a s odcizenými vozidly ke sběrně surovin přijeli. Za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

[tiskovka]por. Bc. Jan Daněk
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce