TOPlist

Pražské policii neuteče ani myš. Případ, na který upozornila sociální síť, začali prošetřovat sami od sebe.

Na případ z 11. března, kdy na Matějské pouti na jedné z atrakcí spadla tyč těsně vedle jednoho vozíku a druhý vozík do ní narazil, upozornil jako první otec, jehož děti byly na atrakci kde tyč spadla. Místo toho, aby věc ohlásil policii, video zveřejnil na internetu v síti youtube.

Celou událostí se začali zabývat novináři o několik dní později. Policejní deník přitom zjistil, že policisté už den poté, kdy si videa na youtube všimli, na místo vyslali hlídku přímo z výstaviště a atrakci zadokumentovali. Zjistili, že je již opravena. Proto podle našich informací záznam z události a fotodokumentaci předali příslušnému orgánu k řešení.

Paradoxně muži, který věc natočil a zveřejnil na internetu, by v krajním případě mohlo hrozit i trestní stíhání za neoznámení tak závažné události policii. Velmi často totiž takové nehody končí trestním stíháním z obecného ohrožení. Policie se totiž o události dozvěděla s denním zpožděním, a to už byly všechny možné stopy protiprávního jednání zničeny.

Současná platná legislativa doporučuje provozovatelům nechat zkontrolovat atrakce jednou za rok. Zákonodárci chtějí tento stav změnit tak, že by jednou ročně kontrolu atrakcí nařizoval příslušný zákon.

 

 

Inzerce