TOPlist

Policistům ujížděl řidič osobního vozu, s průstřelem nohy skončil v nemocnici

Před 2. hodinou ráno v neděli nezastavil středočeským policistům k silniční kontrole řidič osobního automobilu. Řidič následně začal před hlídkou ujíždět.

Policisté začali vůz pronásledovat, jeho řidič zastavil v ulici Pod Bažantnicí v Novém Vestci, kde chtěli policisté muže zkontrolovat. V této ulici ale začal řidič na policisty najíždět, a ti proto užili donucovacího prostředku – varovných výstřelů ze služební zbraně. Když ani toto nepomohlo a „útok“ ujíždějícího řidiče neustával, rozhodli se policisté ke střelbě na ujíždějící vozidlo.

Muž poté dále ujížděl na lesní cestu. Až v nedalekém lese jeho cesta skončila, muž vystoupil z vozu a dal se na útěk po svých. Na místo byl povolán vrtulník LS PČR a policejní psovod. Služební pes Fargo posléze vypátral skrytého podezřelého muže. Ten se ukrýval nedaleko od vozidla.

Řidič ujíždějícího vozu byl v průběhu pronásledování zraněn. S průstřelem nohy byl převezen do nemocnice na Bulovce. Případ prošetřuje mimo jiné také Generální inspekce bezpečnostních sborů, která takovéto případy musí ze zákona prošetřit.

Inzerce