TOPlist

Policistu, který poškodil 51 aut, vyšetří inspekce

policie

Tento týden krátce po půl páté odpoledne zavolala na tísňovou linku 158 svědkyně, že má podezření na podnapilého řidiče terénního auta, který v Šumavské ulici poškodil několik zaparkovaných aut a z místa ujel.

Okamžité pátrání

Policejní hlídky na základě relace z operačního střediska zahájili okamžitě pátrání  a během několika málo minut policisté řidiče i s vozidlem zastavili v ulici Máchova. Šestačtyřicetiletý muž působil velmi zmateně a při následné kontrole odmítl provedení orientační dechové zkoušky. Policistům rovněž odmítl předložit řidičský průkaz. Souhlasil však s převozem na lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Ve zdravotnickém zařízení se nakonec podrobil i zmíněné orientační dechové zkoušce, která ukázala hodnotu přesahující 1 promile.

Škoda více než dva milióny korun

Dopravní policisté mezitím zjišťovali okolnosti celé události, svědky, vyhodnocovali kamerové záznamy a vyrozumívali majitele zničených aut. Během večera zaevidovali celkem 51 poškozených vozidel. Do současné doby se podařilo policii kontaktovat majitele 21 aut a v této souvislosti vyčíslit  prozatímní škodu na více než 2 miliony korun.

Vliv návykové látky

Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem skončil řidič vozidla tovární značky Chrysler Jeep Grand Cherokee na policejní služebně a po provedení nezbytných úkonů trestního řízení v policejní cele.  V tuto chvíli je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a přečinu poškození cizí věci. Jelikož se jedná o policistu, o konečné právní kvalifikaci rozhodne v nejbližší době Generální inspekce bezpečnostních sborů, která povede vyšetřování.

mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Inzerce