TOPlist

Policisté přesvědčili muže, aby neskákal z mostu

Kolem půl čtvrté odpoledne v pátek 17. ledna seděl na železničním mostě přes řeku Moravu mezi Starým Městem a Uherským Hradištěm mladý muž. Zřejmě si ho v tuto denní dobu všimlo více lidí, ale pouze policista, v ten okamžik mimo službu, který jej z dálky uviděl, informoval další policisty.

Na místo ihned vyrazila hlídka uherskohradišťských policistů, kterým se podařilo s mužem sedícím na vrcholku mostního oblouku navázat komunikaci. Ovšem mladý muž byl dosti rozrušený a vyhrožoval policistům, že kvůli svým osobním problémům rozhodně skočí dolů a vše skončí. V ten okamžik se z dálky začal blížit vlak. Muž se otočil směrem do kolejiště a chystal se ke skoku.

Policista se vydal naproti vlaku a dávaným znamením ho zastavil. Následně se policistům podařilo muže přimět k tomu, aby neskákal a slezl dolů. Když se bez zranění dostal dolů, tak se ulevilo jak policistům, tak mužově matce, která na most přišla. To vše se odehrálo zhruba během deseti minut.

Policisté předali jednatřicetiletého muže záchranné službě, která jej vyšetřila a dále se postarala o zajištění jeho zdraví a bezpečí. Ještě předtím naměřili policisté v mužově dechu 2,4 promile alkoholu.

[tiskovka]por. Mgr. Aleš Mergental
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce